Název Paměti katovské rodiny Mydlářů
Autor Josef Svátek
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 1806 kB
1003 přepočtených stran*
 
 
Cena 65,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Čtyřdílný historický román popisuje významné historické děje, kriminalistické případy, soudní procesy a mimořádné události, které vzrušovaly lidi koncem 16. století a v první polovině 17. století.

Anotace

Čtyřdílný historický román popisuje významné historické děje, kriminalistické případy, soudní procesy a mimořádné události, které vzrušovaly lidi koncem 16. století a v první polovině 17. století. Autor je vylíčil v souvislosti s životními osudy staroměstského popravčího mistra Jana Mydláře a jeho syna. Nacházíme zde barvité líčení způsobu života lidí před více než třemi sty léty, výraznou kresbu dobového ovzduší, četné údaje o historických osobách i z oblasti kulturní historie.
Práce je poplatná autorově romantickému pojetí, oblibě v napínavém ději a v melodramatických scénách. Z románu se dá těžko posoudit, co je skutečnost a co autorova fikce. Historické prameny dokládají, že se Jan Mydlář skutečně narodil v Chrudimi. To, že popravil dvacet sedm českých pánů, je historická skutečnost, stejně jako datum jeho smrti.
Dílo vychází ze znění z roku 1940 a byly provedeny pouze nevýznamné úpravy. Pokud si zvyknete na autorův zastaralý jazyk, knížka se vám bude číst sama.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin