Název Pouze pro pěší
aneb breviář pro chodce začátečníky
Autor Sylva Groszová
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 376 kB
209 přepočtených stran*
66 obrázků 
 
Cena 55,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Věčný problém chodec-vozovka-automobil není snadný k rozluštění. Nevyřeší ho ani pokyn: „Kdo zaváhá nepřejde, kdo nezaváhá – nedojde.“ Knížka nabízí pohled s odstupem třech desetiletí.

Anotace

Nesporné je, že doprava na našich vozovkách neustále houstne. Přibývá vozidel i držitelů řidičského průkazu, zvyšuje se rychlost jízdy. Vývoj člověka je poněkud pomalejší a nestačí se vždy dostatečně rychlým tempem přizpůsobit rozvoji techniky. Platí to zcela stejně pro řidiče jako pro pěší. Vyrovnat tento rozpor pomáhají pravidla silničního provozu. Jejich tvůrci však nemohou být jasnovidci a musí předpisy upravovat...
Kromě humorně podaných ponaučení a vtipných ilustrací nám knížka ukazuje, jak moc se změnila doba, kdy chodci ještě neměli přednost na přechodech garantovanou zákonem.
 
Sylva Groszová (19.1.1926 Praha – 11.10.1994 Praha ) po svém návratu z koncentračního tábora nastoupila v červnu 1945 do dílen Mladé Fronty ( pracovala v truhlárně ), záhy však začala spolupracovat s redakcí Mladé Fronty, stala se redaktorkou, psala kritické kurzívky, fejetony a satiry. Později se věnovala motoristickému sportu, účastnila se mnoha soutěží i jako aktivní závodnice. Podnikla řadu zahraničních cest, zvláště plodnou byla její cesta do Japonska. Spolupracovala s motoristickými časopisy a své fejetony a reportáže uveřejňovala v denících a časopisech už jako volná novinářka. Její velkou vášní, kromě aut, byli její psi, francouzští buldočci.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin