Název Zbavte mně toho pitomce/sundejte ze mě tu mrchu
O rozvodech
Autor Klára A. Samková
Vydavatel Vydavatelství BLINKR
Jazyk česky
Délka textu 482 kB
268 přepočtených stran*
1 obrázek 
 
Cena 120,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Tato knížka se pokouší vrátit právu jeho určení, totiž povinnost sloužit lidem. Činí tak na poli rodinného práva a poskytuje průvodce rozvodem od prvního zaskřípání ve vztahu až po poslední razítko právní moci v posledním souvisejícím sporu.

Anotace

Napsat odborný právnicky text není vlastně žádný problém. Píše se pro právníky, tedy pro lidi, kterým je vlastní určitý způsob myšlení a argumentace. Pokud právník nepochopí jiného právníka, pak je vždy na vině čtenář, protože zjevně nedosahuje úrovně myšlenkové vyzrálosti autora, lidově řečeno, nemá na něj.
Právo však, bohužel či bohudík, není věda, kterou se zabývají akademici mezi jednotlivými kapitolami bádání o nesmrtelnosti chrousta, ale živoucí útvar. Úkolem práva, na který se už ovšem zapomnělo, je zjednodušovat lidem život. Tím, že platí zákony, má být každému jasné, jak se má chovat a co dělat v té které životní situaci. Zákony mají lidem sloužit. K tomu ovšem je potřeba, aby lidé zákonům rozuměli. A to se zdá dnes téměř nesplnitelným požadavkem.
Následkem dvacetileté „legislativní smršti“ českého parlamentu, které nikde v dohlednu nemá konec, je každý z nás nucen se pokusit pochopit, čím se má v životě řídit a proplout požadavky doby s co nejmenší újmou. Zdaleka ne vždy se to podaří.
Tato knížka se pokouší vrátit právu jeho určení, totiž povinnost sloužit lidem. Činí tak na poli rodinného práva a poskytuje průvodce rozvodem od prvního zaskřípání ve vztahu až po poslední razítko právní moci v posledním souvisejícím sporu. Pakliže něčemu nebudete v knížce rozumět, není to vina vaše, ale vina autorky. Protože usilovala o to, aby požadavky zákona byly srozumitelné naprosto všem, pak vaše případné neporozumění bude jen důkazem toho, že neuspěla.
Knížka, kterou držíte v ruce, je knížka o právu. Ale je to taky knížka o vás. O bolesti všedního dne, kterou prožíváme svým způsobem každý. Jako partneři, jako rodiče, jako děti, jako prarodiče. Většina té bolesti je způsobená tím, že si ubližujeme navzájem. A ubližujeme si proto, že dostatečně nepřemýšlíme. Nedomýšlíme věci do konce a neodhadujeme důsledky, které nám může naše jednání přinést. Proto je tato knížka též návodem a výzvou k přemýšlení. Když ji použijete tímto druhým způsobem, možná zjistíte, že se vůbec rozvádět nemusíte. V tom případě by knížka splnila svůj účel nejlépe.
Průvodce rozvodem je doplněný příběhy ze soudních a obdobných síní tak, jak je autorka zažila ve své dvacetileté advokátní praxi.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin