Název Planoucí krev
Autor Jan Váchal
Vydavatel Warbler s.r.o.
Jazyk česky
Délka textu 446 kB
248 přepočtených stran*
 
 
Cena 80,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Napínavý historický román z Francie poloviny sedmnáctého století.

Anotace

V roce 1648 skončila v Evropě třicetiletá válka. Přinesla zkázu a smrt a zanechala po sobě jen spoušť, bídu, hlad a beznaděj. I přesto se najdou tací, co po vojenské slávě ještě touží. Patří k nim i mladík Pierre, který se rozhodl stát se mušketýrem a proslavit se tak na poli cti a slávy. Jenže osud si někdy dokáže postavit hlavu a nadšené mládí je nečekaně konfrontováno se zkušeností stáří. Gaskoněc Pierre coby obdivovatel kousků svého krajana mušketýra d`Artagnana se tváří v tvář setkává s jeho největším rivalem kardinálovým gardistou hrabětem Rochefortem. Střet mezi vysněnou romantikou a zažitou zkušeností je nevyhnutelný a je celkem jedno, jestli se leskne ostří taseného meče a nebo jde jen o to, kdo první uhne pohledem.
Román si volně pohrává s mušketýrskou tématikou, tak jak jí známe z Dumasových románů. Nechybí v něm ostří muži a jejich pojem cti a odvahy, ani krásné ženy a jejich umění tyto muže ovládat. A samozřejmě ani velké tajemství.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin