Název Moje cesta za Scralett
a k tomu něco navíc
Autor Klára A. Samková
Vydavatel Vydavatelství BLINKR
Jazyk česky
Délka textu 225 kB
125 přepočtených stran*
 
 
Cena 150,00 Kč


ukázka
Mobipocket
Pro čtení si instalujte Mobipocket.

Stručný popis

Knížka se opírá se o autentické zážitky z pobytu v Americe. Základ vyprávění tvoří cestopisná črta líčící místa, do nichž Margaret Mitchell položila děj slavného románu Jih proti Severu.

Anotace

Knížka se opírá se o autentické zážitky z pobytu v Americe. Základ vyprávění tvoří cestopisná črta líčící místa, do nichž Margaret Mitchell položila děj slavného románu Jih proti Severu. Historický obraz literárně proslulých míst je tu konfrontován s jejich nynější živoucí podobou.
Navíc je do vyprávění organicky zakomponována řada postřehů a faktů v naší zemi ne vždy známých, stejně jako nekonvenčních politických úvah, namířených do americké i do české současnosti. Mírně nadnesený a občas lehce sarkastický tón knížky je zárukou příjemného čtení spojeného s poučením. Svérázná sebereflexe pak dokládá, že pobyt ve světě velké politiky autorku nepoznamenal ztrátou svobodného myšlení ani smyslu pro humor.
 

 
* přibližný počet stran v tištěné knize rozměru 14x20 cm odvozený z počtů znakůElektronické knihy nejsou vázané na čtecí zařízení. Obsah e-knihy je kódovaný a není určen k převádění na jiné typy souborů.

© Warbler | Kontakt | Web admin